Nietuzinkowy pomysł na ferie?
Zajęcia literackie!
 

Kilka godzin spędzonych w podróży po świecie tekstów zaciekawi i rozrusza każdą wyobraźnię. Podczas zajęć omijamy nużące ćwiczenia i stresujące zadania, kierujemy się w stronę zabawy i dzięki niej uczymy. Poznajemy niecodzienne oblicze literatury. Bo kto by pomyślał, że wiersze można… rysować? Kto bohatera literackiego omawiałby tak jak postać z serialu? W Pracowni Literackiej nie ma zadań niemożliwych! Zapraszam do poznania feryjnej oferty:

 
Grupa I: 2-3 klasa szkoły podstawowej – Kaligram i rebus – ciekawa para

Na zajęciach uczniowie poznają (lub utrwalą) informacje na temat kaligramu, rebusu, krzyżówki. Będą tworzyć własne słowno-rysunkowe zagadki oraz rozwiązywać te przygotowane przez innych warsztatowiczów. Wszystko to odbędzie się przy użyciu kolorowych pomocy dydaktycznych – brystolu, flamastrów, wycinanek.

 

Grupa II: 4-6 klasa szkoły podstawowej – Liberatura (nie mylić z literaturą)

Cóż to takiego liberatura? Najwyższy czas poznać to niecodzienne zjawisko. Okazuje się, że książka może mieścić się w butelce, mieć kamienną oprawę lub trzyczęściową obwolutę. Pisać zaś można używając np. fragmentów innych utworów. Tak będziemy działać podczas zajęć. Stworzymy teksty literackie ze skrawków wierszy, opowiadań, a nawet artykułów z prasy. Nikt nie będzie się nudził!

 

Grupa III: 1-3 klasa gimnazjum – Szukamy bohatera, czyli jak zaprojektować ciekawą postać?

A gdyby tak stworzyć bohatera na miarę naszych czasów? Postać, która fascynowałaby tłumy i na zawsze przeszła do kultury? A gdyby tak pomyśleć o bohaterze literackim jak o… postaci z serialu? Nic nie stoi na przeszkodzie! Na warsztatach w Pracowni Literackiej tak właśnie pomyślimy o bohaterze!

 

Grupa IV: 1-2 klasa szkoły średniej – Plain language. Warsztaty pisania prostą polszczyzną

Instrukcja obsługi. Regulamin. Pismo urzędowe. Czy to proste lektury? Otóż to. Podczas warsztatów spróbujemy przygotować alternatywne wersje tych tekstów. Takie, które pozwolą na zrozumienie ich sensu już podczas pierwszej lektury. Będziemy przez chwilę urzędnikami, komisarzami Unii Europejskiej czy… twórcami pralki. Zaczniemy żonglować słowem.

 
Informacje organizacyjne

Każde warsztaty odbywają się jednorazowo i trwają 3 godziny (w tym 20 minut przerwy).
Koszt udziału w zajęciach – 60 zł za osobę.
Zajęcia prowadzone są w grupie (min. 3 osoby, maks. – 10 osób).
Zgłoszenia należy nadsyłać do 3.02.2017r. na adres rita.bakowska@gmail.com

Terminy:

poniedziałek, 6.02.2017 r.,godz. 11-14, grupa I
wtorek, 7.02.2017 r., godz. 11-14, grupa II
środa 8.02.2017 r., godz. 11-14, grupa III
czwartek 9.02.2017 r., godz. 11-14, grupa IV