Poznaj naszych nauczycieli!

wykladowcy_rita

Mam na imię Rita i od 2012 roku przygotowuję uczniów do matury z języka polskiego. We wrześniu 2019 uruchomiłam kanał Pracownia Literacka na You Tube, gdzie publikuję filmy, które pomagają w zdobyciu maturalnej wiedzy. Do tej pory moje klipy wyświetliły już ponad 4 mln osób i ta liczba cały czas rośnie!

Ukończyłam poznańską polonistykę w obrębie trzech specjalizacji: nauczycielskiej, artystyczno-literackiej oraz kultury mediów cyfrowych. Jestem m.in. wieloletnią stypendystką UAM czy laureatką  Nagrody Rektora UAM.

Zawodu nauczyciela uczyłam się m.in. podczas współpracy ze Szkołą demokratyczną „Trampolina”, pracy z uczniami w ramach edukacji domowej czy prowadzenia licznych warsztatów. Pierwszych korepetycji z języka polskiego udzieliłam zaś będąc w II klasie gimnazjum i od tego czasu nie przestałam ani na chwilę pomagać uczniom. Stworzyłam więc Pracownię Literacką - miejsce, które wspiera w nauce języka polskiego i rozubudza literacką pasję. Poza korepetycjami prowadzę bowiem zajęcia kreatywego pisania dla dzieci i młodzieży.

Cześć! Nazywam się Michał Larek i literaturą zajmuję się od ponad dwudziestu lat.

Jestem pisarzem, autorem kryminałów (m.in. nagrodzonego statuetką portalu Granice.pl „Chirurga”), twórcą podcastu „Zabójcze opowieści”, wykładowcą. W moim dorobku znajdziesz też książkę teoretyczną na temat tworzenia fascynujących narracji „Storytelling. Studium o sztuce projektowania angażujących opowieści.”

Na co dzień prowadzę warsztaty z twórczego pisania oraz podcastingu. Choć przez siedemnaście lat pracowałem na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM ze studentami, to od kilku lat najwięcej satysfakcji sprawia mi praca z młodszymi adeptami pisarskiego rzemiosła.

Dodam, że razem z Marcinem Myszką stworzyłem audioserial „Sprawa Edmunda Kolanowskiego (https://kolanowski.kryminatorium.pl), bo nic nie cieszy mnie bardziej niż wprowadzanie teorii twórczego pisania i opowiadania w życie.